faq

سوالات متداول
ردیاب خودرو چگونه کار می‌کند؟

ساز و کار یک ردیاب خودرو شامل یک دستگاه کوچیک است که در پشت چراغ آمپر ماشین قرار می‌گیرد و یک اپلیکیشن روی گوشی هوشمند که از طریق آن می‌توانید طیف گسترده‌ای از امکانات ردیابی و کنترل ماشین را داشته باشید. برای هر کدام از قابلیت‌های دستگاه انبوهی از برنامه‌نویسی پیچیده و پر جزییات وجود دارد که حاصل تلاش چند ساله تیم‌های فنی آرشین است.

آیا ردیاب همان دزدگیر است؟

ردیاب و دزدگیر دو دستگاه جدا از یکدیگر هستند. وظیفه ردیاب موقعیت‌یابی است و وظیفه دزدگیر آگاه کردن صاحب خودرو در صورت بروز اتفاقی برای ماشین. ترکیب هر دوی این‌ها با هم می‌توانند ضامن امنیت اتومبیل شما باشد.

چرا باید ردیاب نصب کنم که همه بتوانند بفهمند من کجا هستم و کجا می‌روم؟!

در واقع هیچکس (از جمله شرکت آرشین، مقامات قضایی و همسر شما!) نمی‌توانند از موقعیت مکانی شما باخبر شوند. دلیل این امر رمزگذاری اطلاعات از ردیاب به سرور و از سرور به گوشی صاحب ردیاب است. واقعیت این است که این موضوع دغدغه مهمی برای افراد است و شرکت‌های سازنده برای حفظ حریم خصوصی افراد و به زبان ساده برای اینکه بازار خود را از دست ندهند، بدون هیچ قید و شرطی، امکان دسترسی افرادی غیر از صاحب ردیاب را به موقعیت مکانی ایشان، از بین برده‌اند تا خیال همه راحت شود! تنها صاحب خودرو و کسانی که او به آنها اجازه دسترسی داده است، می‌توانند از موقعیت مکانی‌اش باخبر شوند.

به طور کلی برای استفاده از ردیاب به چه چیزهایی نیاز دارم؟

وقتی پکیج ردیاب را دریافت می‌کنید، نیاز به یک سیمکارت فعال که به مقدار کافی شارژ داشته باشد نیاز دارید که داخل ردیاب گذاشته شود و ارتباط دستگاه با گوشی شما برقرار شود. همچنین شما برای استفاده از این ردیاب، نیاز دارید گوشی شما از نوع هوشمند باشد که اپلیکیشن ردیاب بر روی آن نصب گردد. بعد از آن آموزش‌های لازم توسط نصاب انجام می‌گیرد و سپس می‌توانید از تمام قابلیت های ردیاب به راحتی استفاده کنید.

آیا برای نصب ردیاب، سیم‌کشی ماشین من تغییر می‌کند؟ آیا اتومبیلم از گارانتی خارج می‌شود؟

استفاده از ردیاب هیچ تغییری در سیم کشی خودرو ایجاد نمی‌کند و صد البته ماشین را از گارانتی خارج نمی‌کند. نصب این ردیاب توسط نصاب‌های آموزش دیده انجام می‌شود و برای آموزش آن‌ها، نقشه های برقی تمام خودروهای موجود در بازار ایران از جمله گران‌قیمت‌ترین آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.

چه تضمینی هست که سارق ردیاب رو پیدا نکند؟

به طور کلی که هیچ تضمینی برای هیچ چیز نیست! ردیاب، از سرقت جلوگیری نمی‌کند، بلکه این امکان را فراهم می‌کند در صورت وقوع سرقت، بتوانید موقعیت لحظه‌ای ماشین را بدانید و خودرو را متوقف کنید.

از آن جایی که محل قرارگیری ردیاب خودرو متغیر است و همیشه هم در مکان‌هایی قرار می‌گیرد که تا جای ممکن دور از چشم باشد، بنابراین سارق باید زمان زیادی را برای پیدا کردن ردیاب صرف کند و با این حال باز هم احتمال پیدا کردن دستگاه ردیاب بسیار پایین است. حتی اگر سارق بتواند ردیاب را پیدا کند، به محض دستکاری در سیم‌کشی دستگاه برای صاحب خودرو پیام هشدار ارسال می‌شود تا او بتواند اقدامات لازم را برای جلوگیری از سرقت انجام دهد.

آیا سارق می‌تواند ردیاب را غیر فعال کند؟

این کار بسیار سختی است و تقریبا امکان پذیر نیست. ولی حتی اگر سارق موفق شود هم تا حد زیادی امکان پیگیری وجود دارد. مثلا از طریق آخرین لوکیشن ارسالی از طرف ردیاب می‌توانیم گستره جغرافیایی جستجو را محدود کنیم تا شانس پیدا کردن خودرو افزایش پیدا کند.

آیا اپلیکیشن فقط روی اندروید کار می‌کند؟

اپلیکیشن اختصاصی فاکسن هم بر روی گوشی‌های اندروید و هم با سیستم عامل IOS به خوبی کار می‌کند.

چه کسانی می‌توانند من را رصد کنند؟

شرکت‌های سازنده برای حفظ حریم خصوصی افراد و به زبان ساده برای اینکه بازار خود را از دست ندهند، بدون هیچ قید و شرطی، امکان دسترسی افرادی غیر از صاحب ردیاب را به موقعیت مکانی ایشان، از بین برده‌اند تا خیال همه راحت شود! تنها صاحب خودرو و کسانی که او به آن‌ها اجازه دسترسی داده است، می‌توانند از موقعیت مکانی‌اش باخبر شوند. همچنین نوتیفیکشن‌های مهم هم فقط روی شماره افراد معتمدی که صاحب ماشین تعیین کرده ارسال می‌شود تا در صورت ضرورت (مثلا گم شدن در یک مکان) آن‌ها بتوانند کمک کنند. نه این شرکت، نه نصاب و نه هیچ مقامی امکان رصد موقعیت و یا تغییر شماره‌های معتمد را ندارد.

اطلاعاتم چقدر امن است؟

ادعای صد در صدی امن بودن اطلاعات، در حالیکه رمزگذاری شده‌ترین سرورهای گوگل و فیس بوک و صرافی‌ها و بانک‌ها هک می‌شوند، ادعای گزافی است! اما اطلاعات موقعیتی صاحب خودرو به شکل کاملا رمزگذاری شده و در سرورهای داخلی و خارجی حفاظت و پردازش می‌شود.

نکته مهم این است که این اطلاعات چیزی بیشتر از موقعیت مکانی شما نیست که همین الان که این متن را می‌خوانید اپلیکیشن‌های مانند اسنپ، تپسی، ویز، گوگل مپ، واتس اپ و غیره از آن باخبر هستند! با اینهمه، ضریب امنیت حفظ و انتقال آن بالاست، همه اختیارات دسترسی، توسط خود شخص انجام می‌شود و همچنین به خاطر نوع زبان برنامه‌نویسی، اپلیکیشن و سرویس ردیاب خودرو از امنیت بالایی برخوردار است و با اینکه تضمین صد در صدی وجود ندارد، ولی تا امروز، حتی یک مورد هک یا دسترسی غیرمجاز در بین ردیاب‌های ما وجود نداشته است.

ردیاب ایرانی بهتر است یا خارجی؟

هر دو از مزایای خوبی برخوردار هستند. از نظر ساختاری و کیفیت شاید تفاوت چندانی بین مدل‌های ردیاب خارجی و ایرانی نیست، اما ردیاب ایرانی به دلیل پشتیبانی بهتر و خدمات پس از فروش قوی‌تر گزینه مناسب‌تری است.

دلیل تفاوت قیمت ردیاب‌ها چیست؟

یک دلیل خیلی مهم قابلیت‌های متنوعی است که ردیاب ها از آن ها بهره می‌برند. بعضی امکانات سخت افزاری نظیر طول عمر باتری هم در قیمت‌گذاری تاثیرگذار است.

این درست است که هر سال باید بابت ردیاب هزینه اضافی پرداخت کنیم؟

فقط در مدل‌های اقتصادی و ارزان قیمت ردیاب رابین یک هزینه اندک (هشتاد هزارتومن در یک سال) پرداخت می‌شود. در مدل‌های بالاتر نظیر R750 و R820 حتی این هزینه هم وجود ندارد.

دزدگیر اینترنتی چیست؟

تقریبا همان دزدگیر معمولی است که با اینترنت و گوشی هوشمند شما کار می‌کند و این دو امکانات بیشتری به آن اضافه کرده‌اند. از جمله دیدن موقعیت لحظه‌ای خودرو و امکان باز و بسته کردن درها از هر نقطه ایران و همچنین امکان قطع کردن جریان برق یا سوخت هنگام ترک ماشین.

فرق دزدگیر اینترنتی با دزدگیر معمولی چیست؟

دزدگیرهای معمولی برد کوتاهی دارند، امکاناتشان به شدت محدود است و در موقعیت سرقت عملا کارایی خاصی ندارند. اما دزدگیر اینترنتی قابلیت‌های متنوعی دارد، به واسطه بهره‌مندی از اینترنت، صاحب خودرو از هر فاصله‌ای می‌تواند از آن استفاده کند و در موقعیت سرقت هم از چندین راه مختلف می‌تواند به مالک خودرو هشدار بدهد. همچنین می‌توانید چه در زمان ترک ماشین، چه در صورت به سرقت رفتن، با یک کلیک یا حتی یک پیامک، جریان سوخت خودرو را قطع و آن‌ را متوقف کنید! هشدار حمل با جرتقیل هم در این دزدگیرها هست که در مواقع ضروری بسیار به کار خواهد آمد.

این تعیین محدوده جغرافیایی که در بعضی از مدل‌های ردیاب هست یعنی چه؟

با این قابلیت شما می‌توانید یک محدوده‌ای را برای تردد ماشین خود مشخص کنید و اگر اتومبیل خارج از آن محدوده رفت، سریعا مطلع شوید.

رله قطع کن چیست؟

یک گزینه کاربردی و مهم که در اپلیکیشن فاکسن وجود دارد و به کمک آن می‌توانید جریان برق یا بنزین خودرو را قطع کنید. رله قطع کن یک قطعه میانی است که با دریافت دستور از طریق اپ یا حتی پیامک، می‌تواند جریان برق ماشین یا برق پمپ بنزین ماشین را قطع کند و باعث توقف ماشین بشود. قابلیتی بسیار کاربردی برای موقعیت های سرقت خودرو!

اگه خودرو را عوض کنیم آیا می‌توانیم ردیاب و دزدگیر را هم جابجا کنیم؟

البته که امکان پذیر است، آن هم بدون کوچکترین تغییر در سیم‌کشی اتومبیل!

چطور می‌توانم ردیاب سفارش بدهم؟

وبسایت آرشین بهترین راه برای خرید ردیاب خودرو هست. علاوه بر این از طریق دیجی کالا هم می‌توانید خرید کنید و در هر دو حالت از پشتیبانی کامل و تخفیف‌های ما بهره‌مند می‌شوید.

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
مقایسه