هوشمندسازی آرشین

اجزای یک خانه هوشمند

smart-home-infographic-BMS-arshin

جمع‌آوری

تیم آرشین

تاریخ

۹۸ پنجشنبه | ۱۰ مرداد

هوشمندسازی و اتوماسیون ساختمان اعم از خانه ، ویلا و آپارتمان ، ادارات ، هتل‌ها ، فضاهای عمومی ، دانشگاه‌ها و مدارس ، بیمارستان‌ها ، ورزشگاه‌ها ، مراکز تجاری ، رستوران‌ها و مغازه‌ها ، پارکینگ ها و مراکز صنعتی ، علاوه بر افزایش سطح رفاه و امنیت موجب کاهش مصرف انرژی و در نهایت کاهش هزینه زندگی می‌گردد.

دتکتور دود:

سنسورهای هشدار دهنده دود در صورت شناسایی هر دودی با فرستادن هشدار برای شما و یا اتصال به زنگ هشدار و آژیر داخل ساختمان، شما را از خطر آتش‌سوزی مطلع کرده و حتی با فرستادن پیغام مشخص می‌کنند که مشکل از کدام قسمت بوده و برای ترک خانه کدام خروجی مناسب است.

درب‌های اتوماتیک پارکینگ:

این درب‌ها یک آپشن لاکچری برای خانه هوشمند بوده و می‌توانند با شناسایی خودرو شما در هنگام ورود به پارکینگ، به صورت اتوماتیک در را برای شما باز ‌کنند.

چراغ‌های هوشمند:

چراغ‌های هوشمند قابل برنامه‌ریزی هستند تا با سلیقه شما منطبق شوند. این چراغ‌های هوشمند می‌توانند براساس ساعت ورود و خروج شما از منزل و یا ساعات مختلف روز، میزان روشنایی خانه را به صورت خودکار تنظیم کنند. همچنین شما می‌توانید از راه دور و از طریق اپلیکیشن تلفن همراه خود این چراغ‌ها را کنترل نمایید.

ترموستات هوشمند:

ترموستات هوشمند جزء اولین ابزارهای مورد نیاز خانه هوشمند می‌باشد. این ترموستات می‌تواند علاوه بر صرفه‌جویی در انرژی، با گذشت زمان روش و الگوی روزانه شما برای دمای خانه را یاد گرفته و به صورت اتوماتیک خانه شما را پیش از ورود به منزل گرم کند.

لوازم خانگی هوشمند:

برای مثال یک یخچال هوشمند که به شما اطلاع می‌دهد چه موقع نیاز به خرید کردن دارید، یا یک دستگاه قهوه‌ساز هوشمند که یک فنجان کامل قهوه را برای اعضای خانواده آماده می‌کند. اما لوازم خانگی هوشمند فقط محدود به آشپزخانه نیستند. مثلا روبات‌های نظافتچی هوشمند یا ماشین‌های لباس‌شویی و ظرف‌شویی هوشمند و...

اسپیکر بی‌سیم:

اسپیکرهای بی‌سیم به شما این امکان را می‌دهد تا موسیقی‌های مختلفی را در هر اتاق به طریقی که دوست دارید پخش کنید.

سیستم کنترل صدا و هاب هوشمند خانگی:

این امکان به شما داده می‌شود که خانه هوشمند خود را با دستیار صوتی کنترل کرده و همچنین به وسیله یک پنل لمسی که جایی قرار می‌گیرد که دسترسی به همه خانه وجود داشته باشد، مانیتورینگ کلیه سیستم‌ها را انجام دهید. همچنین می‌توانید ترکیبی از تقویم، ایمیل‌ها، پیام‌های شخصی و... را در یک مکان مرکزی نگه‌دارید.

سیستم‌های امنیت و نظارت:

شامل دزدگیر، دوربین‌های مداربسته و سنسورها و چشمی‌های مختلف می‌باشد. اگر از پروتکل‌هایی مانند KNX استفاده می‌کنید، نباید نگران امنیت خانه خود باشید. تجهیزات مختلف خانه هوشمند می‌توانند با یک پروتکل استاندارد به یکدیگر متصل شده و با شناسایی IPهای مختلف، دستگاه‌ها و پیام‌ها را ردیابی کرده و در صورت نیاز به شما اطلاع دهد.


مجموعه آرشین با اتکا به دانش فنی متخصصان خود و با بهره‌گیری از جدیدترین محصولات از بهترین برندهای جهان، در زمینه طراحی و اجرای سیستم‌های هوشمند ساختمان (BMS) بر بستر انواع پروتکل سیمی و بی‌سیم فعالیت می‌کند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

سبک و سلیقه