مزایا و معایب دزدگیر تصویری خودرو

مدت زمان مطالعه: ۷ دقیقه

مزایا و معایب دزدگیر تصویری خودرو

سارقین خودرو همواره در کمین نشسته‌اند تا خودروهایی که به‌راحتی می‌توان به سرقت برد را دستبرد بزنند‌. چه سرقت خود ماشین و چه سرقت تجهیزات و وسایل ارزشمند خودرو، ازجمله گزارش‌هایی هست که هرروز به اداره پلیس آورده می‌شود. اما واقعاً از یک دزدگیر خودرو چه انتظاراتی می‌توان داشت و بهترین دزدگیر ماشین کدام است؟ آیا دزدگیر تصویری خودرو بهترین نوع دزدگیر است؟ دلیل محبوبیت دزدگیر تصویری خودرو، به چه علت است؟

درحال حاضر، انواع و اقسام دزدگیر خودرو با قیمت‌های متفاوت در بازار وجود دارد که اگر اطلاعات درستی در مورد عملکرد آنها نداشته باشید؛ ممکن است به‌راحتی پول خود را برای خرید یک دزدگیر معمولی هزینه کنید. و با خیال راحت، تصور می‌کنید بهترین دزدگیر ماشین را خریداری کرده‌اید! در این مقاله در مورد مزایا و معایب دزدگیر تصویری خودرو که این روزها بازار گرمی دارد می‌پردازیم.

مطلب پیشنهادی: دزدگیر خودرو چیست

انواع دزدگیر خودرو

دزدگیر ماشین در حال حاضر به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند:

۱.دزدگیرهای ساده

۲.دزدگیر تصویری خودرو

۳.دزدگیرهای سیم‌کارت خور یا موبایلی

اگر به دنبال ارزان‌ترین دزدگیر خودرو با حداقل کارایی می‌گردید، احتمالاً دزدگیر خودرو ساده اولین گزینه‌ای است که به ذهن شما خطور می‌کند. این مدل از دزدگیر ماشین که همه با صدای آژیرهای آنها آشنا هستید، درواقع به‌هیچ‌وجه دزد را نمی‌گیرد. درواقع باید بگوییم که سارقان به خوبی می‌دانند که چگونه خودرویی را که به دزدگیر خودرو ساده مجهز است را، خلع صلاح کنند. تنها کارایی این دزدگیر خودرو، این است که در هنگام برخورد ضربه، یا باز شدن درب ماشین، صدای آژیر دزدگیر فعال می‌شود.

مسئله جالب این است که صدای تمامی این آژیرها شبیه به یکدیگر است و شما نمی‌توانید تشخیص دهید که صدای دزدگیر خودرویی که می‌شنوید، مربوط به ماشین شماست و یا ماشین شخص دیگر؟! بنابراین بایستی حتماً نزدیک خودروی خود باشید تا علاوه بر اینکه بتوانید صدای آژیر را بشنوید، مطمئن شوید که آیا واقعاً یک دزد در اطراف خودروی شماست و یا فقط یک گربه بر روی کاپوت خودرو پریده است.

چرا دزدگیر ساده نه؟

در بعضی از مواقع به حدی هشدارهای کاذب این مدل دزدگیر خودرو زیاد است که صاحب ماشین به‌ناچار دزدگیر خودرو را از کار می‌اندازد تا به خاطر آلودگی صوتی و هشدارهای کاذب دزدگیر ماشین برای همسایه‌ها ایجاد مزاحمت نکند. از معایب یک دزدگیر خودروی ساده این است که سنسورها قابل تنظیم نیستند و مثلاً ممکن است با صدای رعدوبرق و یا عبور دسته‌های عزاداری، دزدگیر ماشین به‌سادگی فعال شود.

گاهی اوقات سارقان خودرو از همین موضوع سوءاستفاده کرده و به‌دفعات سعی در بلند کردن صدای آژیر دزدگیر خودرو می‌کنند. بعد از چندین بار که صاحب خودرو صداهای هشدار کاذب دریافت می‌کند و هیچ دزدی را در اطراف خودرو نمی‌بیند، فرض را بر این می‌گذارد که دزدگیر ماشین خراب‌شده و آن را غیر فعال می‌کند. در این هنگام سارق که اوضاع را زیر نظر داشته و اکنون همه‌چیز، طبق برنامه پیش رفته؛ به‌راحتی خودرویی را که دزدگیر آن غیرفعال شده است را می‌رباید. اما اگر راننده یک دزدگیر تصویری خودرو داشته باشد، زمانی که درب خودرو باز می‌شود و یا شیشه ماشین، شکسته شود؛ از طریق ریموت دزدگیر مشاهده می‌کند و می‌تواند مطمئن شود که یک دزد، داخل خودرو است.

مزایا و معایب دزدگیر تصویری خودرو

بررسی دزدگیر تصویری خودرو

یکی از مزیت‌های دزدگیر تصویری خودرو نسبت به دزدگیر خودرو ساده در این است که به یک مانیتور مجهز است و تمامی اتفاقات مربوط به خودرو را، بر روی صفحه‌نمایش ریموت خودرو نمایش می‌دهد. به‌عنوان مثال، اگر درب خودرو باز شود، دقیقاً بر روی صفحه‌نمایش دزدگیر تصویری خودرو، عکس یک ماشین با درب باز نمایش داده می‌شود. یا مثلاً اگر کسی ضربه‌ای به خودرو وارد کرده باشد، بر روی مانیتور آن یک چکش نشان داده می‌شود. بنابراین اولین مزیت دزدگیر تصویری خودرو نسبت به دزدگیر ماشین ساده این است که صاحب خودرو با دریافت هشدار از طریق صفحه‌نمایش دزدگیر متوجه خواهد شد که اتفاقی برای خودرو افتاده است.

در دزدگیر ماشین ساده صاحب خودرو با شنیدن هر صدای آژیر، بایستی حتماً خودرو را از نزدیک بررسی کند؛ چون نمی‌تواند به‌طور خصوصی آلارم دریافت کند. بنابراین تا زمانی که به‌اندازه کافی به خودرو نزدیک نشود و با چشم خود نبیند نمی‌تواند مطمئن شود که صدای آژیر دزدگیر مربوط به کدام ماشین است.

برد دزدگیر تصویری خودرو چقدر ست؟

یکی از ویژگی‌های جالب‌توجه دزدگیر تصویری خودرو این است که از راه دور قابل‌کنترل است. دزدگیر تصویری خودرو، معمولاً تا ۱ کیلومتر برد دارد. البته با توجه به برند و کیفیتی که کشور سازنده برای این مدل از ریموت ها در نظر گرفته، کارایی آنها متفاوت خواهد بود. به‌عنوان مثال در بازار ایران دزدگیر تصویری خودرو کره‌ای بهترین آنها است و دزدگیر تصویری خودرو چینی بی‌کیفیت‌ترین آنهاست. در مدلهای چینی دزدگیر تصویری خودرو، میزان پوشش دهی، عملاً کمتر از چیزی است که انتظار دارید. به‌طورکلی، فایده کنترل خودرو از راه دور، این است که، حتی وقتی از خودرو دور شده‌اید؛ می‌توانید همچنان بر اوضاع نظارت داشته باشید.

ویژگی‌های دزدگیر تصویری خودرو

فرض کنید که برای رفتن به سینما یا یک مرکز خرید بزرگ که پارکینگ آن پر بوده، مجبور شده‌اید ماشین خود را در چند خیابان آن‌طرف‌تر پارک نمایید. در این مواقع اگر از دزدگیر خودروی ساده استفاده کرده باشید، هر اتفاقی که برای خودروی شما بیفتد متوجه نخواهید شد. صدای آژیر دزدگیر ماشین در این ساختمان‌ها به‌هیچ‌وجه شنیده نخواهد شد. اما اگر از یک دزدگیر تصویری خودرو نصب کرده باشید؛ با خیال راحت به تفریح و گشت‌وگذار خودتان می‌پردازید. فرض کنیم کسی در این فاصله، کاپوت خودروی شما را بازکرده و مثلاً قصد سرقت باتری خودرو را دارد. بلافاصله بر روی صفحه‌نمایش دزدگیر تصویری خودرو شکل یک خودرو با کاپوت باز نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید، خودتان را به خودرو برسانید.

دزدگیر تصویری خودرو، چه ویژگی هایی به دزدگیر خودرو می‌افزاید؟

دزدگیر تصویری ماشین امکانات دیگری نظیر قفل کودک نیز دارد. در هنگام بالا رفتن سرعت خودرو از حد مشخص‌شده، طی شدن مسافت تعیین‌شده و یا با اولین ترمز فعال می‌شود و تمامی درب‌های خودرو به‌صورت اتوماتیک قفل می‌شوند. دزدگیر تصویری خودرو می‌تواند ماشین را از راه دور روشن و یا خاموش کند.حتی می‌توانید از طریق دزدگیر تصویری ماشین، بخاری‌ها را یک ربع قبل از سوارشدن به خودرو روشن کنید تا زمانی که وارد ماشین خود می‌شوید، خودرویی با صندلی‌های گرم داشته باشید. این ویژگی، مخصوصاً در روزهای سرد زمستان، سفرهای شما را لذت‌بخش‌تر می‌کند. قیمت دزدگیر تصویری خودرو در حال حاضر از ۱۹۶ تومان تا ۲۴۶ هزار تومان است. باوجود تمامی مزایایی که در مورد این مدل از دزدگیر ماشین ذکر کردیم اما دزدگیر تصویری ماشین، معایبی دارد که باعث می‌شود ما آن را به‌عنوان بهترین دزدگیر ماشین معرفی نکنیم.

اولین موردی که باعث ایجاد دردسر در دزدگیر تصویری خودرو می‌نماید؛ این است که برد کوتاهی دارند و زمانی که از محدوده‌ی پوشش دهی آنها خارج شوید، دیگر کارایی نداشته و هشدارها را به صفحه‌نمایش دزدگیر ماشین ارسال نمی‌کنند. طبیعتاً شما نمی‌توانید همواره فاصله‌ی خودتان را با ماشین اندازه بگیرید و از محدوده‌ی مجاز دزدگیر تصویری خودرو، خارج نشوید. شاید شما بخواهید خودروی خود را در پارکینگ فرودگاه پارک کنید و به یک مسافرت راه دور بروید. بهترین دزدگیر ماشین، دزدگیری است که بتوان از هر فاصله‌ای آن را کنترل کرد و محدودیتی برای ارائه خدمات نداشته باشد. دزدگیر خودرو اینترنتی، این مشکل را برطرف کرده و صاحب خودرو از هرجایی که باشد می‌تواند وسیله‌ی نقلیه خود را کنترل کند.

مطلب پیشنهادی: دزدگیر اینترنتی خودرو

معایب دزدگیر تصویری خودرو

مقایسه انواع دزدگیر خودرو

یک لحظه به این موضوع فکر کنید؛ بهترین دزدگیر ماشین به‌جز اطلاع‌رسانی در مورد سرقت خودرو، چه ویژگی‌هایی دیگری می‌تواند داشته باشد؟ آیا بهتر نیست، سیستمی که به‌عنوان دزدگیر خودرو استفاده می‌کنید؛ علاوه بر همه‌ی اطلاع‌رسانی‌هایی که انجام می‌دهد، مجهز به ردیاب خودرو نیز باشد؟! گاهی اوقات ممکن است خودرو به همراه راننده آن ربوده ‌شود. در این صورت راننده نیاز به دکمه‌ای در اطراف خود دارد تا بدون اینکه سارق متوجه شود آن را فشرده و سیستم دزدگیر ماشین به‌صورت خودکار با شماره‌های ضروری تماس گرفته و درخواست کمک کند.

دقت داشته باشید که بهترین دزدگیر خودرو نیز ممکن است توسط سارق شناسایی شوید و به‌راحتی سیم‌های آن را قطع کنند. چراکه دزدگیر خودرو در اطراف برق ماشین نصب می‌شود و ناشی‌ترین دزدها نیز این نکته‌ی ساده را می‌دانند. اما ردیاب خودرو با باتری مستقل کار می‌کند و می‌تواند در هرجایی از خودرو نصب شود. بنابراین یافتن ردیاب خودرو برای سارقین کار ساده‌ای نیست. بهترین دزدگیر خودرو، دزدگیری است که به‌محض قطع شدن دزدگیر ماشین، سیستم ردیابی خودرو را فعال کند. در این حالت صاحب خودرو می‌تواند از طریق گوشی موبایل، مکان دقیق خودروی خود را بداند. سیستم ضد سرقت آرنا از نوع دزدگیرهای سیم‌کارتی است که به‌راحتی از طریق اپلیکیشن دزدگیر آرنا، قابل‌کنترل است.

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید دزدگیر خودرو

چرا دزدگیر تصویری خودرو، بیشتر از دزدگیر اینترنتی مورد توجه قرار گرفت؟

امکانات دزدگیرهای موبایلی که به سیستم ردیابی خودرو متصل می‌شوند، بسیار بیشتر و کامل‌تر از دزدگیر تصویری خودرو می‌باشد. اما به علت اینکه دزدگیرهای سیم‌کارتی برای اولین بار از کشورهای خارجی وارد شدند و خدمات اینترنتی این دزدگیرها، با سیم کارت‌های ایرانی هماهنگی نداشت؛ در ایران مورد استقبال واقع نشدند. ضمن اینکه تصور اکثر مردم در مورد دزدگیرهای اینترنتی خودرو، این است که هزینه اینترنت آنها بسیار بالاست و مقرون به صرفه نیست.

خوشبختانه به لطف مهندسان و سازندگان توانمند کشورمان، توانسته‌ایم سیستم ضد سرقت آرنا را که یک دزدگیر سیم‌کارتی ایرانی و مطابق با خدمات مخابراتی ایران است را تولید کنیم. در نهایت میتوانیم بگوییم؛ بهترین دزدگیر ماشین، دزدگیرهایی هستند که:

• از طریق موبایل تمامی سنسورهای آنها قابل تنظیم باشد.

• هشدارهای دزدگیر خودرو، چه به‌صورت آنلاین و چه در صورت عدم دسترسی به اینترنت، به اطلاع صاحب خودرو برسد.

• در زمان گم‌شدن و یا در دسترس نبودن ریموت، بتوان خودرو را روشن نمود.

• محدودیت پوشش دهی برای خدمات وجود نداشته باشد.

• قابلیت ردیابی خودرو را داشته باشد و به صورت اتوماتیک، بعد از قطع شدن دزدگیر خودرو فعال شود.

معایب دزدگیر تصویری خودرو

دزدگیر اینترنتی خودروی آرنا

سیستم ضد سرقت آرنا، علاوه بر تمامی این امکانات، چندین ویژگی جالب‌توجه و سفارشی‌شده دیگر را نیز بر روی دزدگیر ماشین پیاده‌سازی می‌کند. در پایان، ما دزدگیرهای اینترنتی را بهترین دزدگیر خودرو معرفی می‌کنیم چراکه تمامی نیازهایی که یک راننده، از دزدگیر خودرو دارد را برطرف می‌کند. دزدگیر تصویری خودرو فاقد، سیستم ردیاب خودرو است. دزدگیر تصویری خودرو، محدوده‌ی سرویس دهی مشخصی دارد؛ در حالی که دزدگیر خودرو اینترنتی، هیچگونه محدودیت مکانی ندارد. دزدگیر تصویری خودرو، در مقایسه با دزدگیرهای سیم‌کارتی، امکانات بسیار ناچیزی دارند اما نسبت به دزدگیرهای ساده، یک دزدگیر پیشرفته محسوب می‌شوند.

اگر این مقاله ازنظر شما مفید بود و فکر می‌کنید شخصی را می‌شناسید که به دنبال خرید بهترین دزدگیر خودرو می‌باشد، این مقاله را به اشتراک بگذارید.

 

برای خرید پک ردیاب و دزدگیر آرنا روی لینک زیر کلیک کنید:

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
مقایسه