مدت زمان مطالعه: ۵ دقیقه

سنسور بیم خطی چیست و در چه مکان‌هایی کاربرد دارد؟

حفاظت از بعضی مکان‌ها به‌وسیله دیوار میسر نیست. مثلاً شما نمی‌توانید جلوی تراس و یا پنجره‌ها را دیوار بکشید تا از ورود افراد متجاوز جلوگیری کنید. یا در بعضی مناطق که میراث فرهنگی به علت حفظ ظاهر سنتی کوچه‌باغ‌ها به مالکین اجازه نمی‌دهد اطراف باغ را دیوار بگذارند، باغداران به‌منظور حفظ امنیت خودشان و فضای باغ خود نیاز به دزدگیری دارند که بتواند درست مانند یک فنس یا دیوار مجازی عمل کند. کسانی که در خانه‌های ویلایی زندگی می‌کنند و نمی‌خواهند با ساخت دیوارهای بلند، لذت تماشای طبیعت را از خود بگیرد و یا باغبانی که با زحمت برای محصولات خود تلاش کرده و نمی‌خواهد توسط حیوانات و یا سارقین مورد دستبرد قرار بگیرد چه باید کند؟! راهکار پیشنهادی ما، استفاده از سنسور بیم خطی است.

سنسور بیم خطی یکی از انواع سنسور دزدگیر اماکن می‌باشد که جوابگوی نیاز این افراد است. سنسور بیم خطی به نام سنسور بیم لیزری هم شناخته می‌شود چراکه به‌وسیله‌ی خطی نامرئی حصاری ایجاد می‌کند که در صورت قطع شدن خطوط نامرئی، صدای آژیر دزدگیر خانه به صدا درمی‌آید.

مطلب پیشنهادی: انواع دزدگیر اماکن

سنسور بیم خطی چیست و چگونه کار می‌کند؟

انواع سنسور بیم خطی لیزری

سنسور بیم خطی نوعی از سنسور دزدگیر اماکن است که از فضاهای باز مانند تراس، پنجره‌ها، دیوارهای کوتاه و ورودی‌ها محافظت می‌کند. سنسور بیم لیزری از اشعه‌های لیزری مادون قرمز که با چشم قابل‌مشاهده نیست، سیگنال‌هایی ایجاد و دریافت می‌کند که مانند یک حفاظ نامرئی کار محافظت را انجام می‌دهند. هر زمان که مانعی در مقابل رفت‌وآمد این سیگنال‌ها از فرستنده به گیرنده سنسور بیم خطی ایجاد شود؛ دزدگیر اعلام‌خطر می‌کند.

سنسور بیم لیزری به‌صورت یک بیم جفتی بوده که با فاصله از هم و بر روی دیوار، پنجره، تراس و یا حتی جاهایی که دیوار نیست هم نصب می‌شود. این سنسور دزدگیر اماکن با ایجاد یک دیواره یا خط فرضی، ورود افراد غیرمجاز به آن محدوده را ممنوع می‌کند.

از جمله مزیت‌های این سنسور دزدگیر اماکن این است که با عبور یک سگ یا گربه، صدای آژیر کاذب ایجاد نمی‌کند چرا که فقط یک یا نهایتاً دو خط از خطوط سیگنال‌های چشمی قطع می‌شوند. پس دز گیر تشخیص می‌دهد که این موجودی که خطوط لیزری را قطع کرده انسان نیست. اما زمانی که سه یا چهار سنسور بیم لیزری همزمان قطع شود، پیغام هشدار به دستگاه مرکزی دزدگیر ارسال می‌شود. عدم تولید هشدارهای کاذب در دزدگیر بسیار مهم است. ازاین‌جهت سنسور بیم خطی برای محیط‌های باز که احتمال رفت‌وآمد حیوانات در آنها زیاد است، کارایی خوبی دارد.

مطلب پیشنهادی: دزدگیر اماکن چیست و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

سنسور بیم لیزری

سنسور بیم خطی در دزدگیر اماکن رابین

دزدگیر اماکن رابین دارای سنسور بیم خطی از نوع رزین پلی کربنات و در دو مدل داخل ساختمان و فضای باز طراحی شده است که دارای انواع مختلف با چند گروه لنز آشکارساز می‌باشد.

سنسور بیم خطی در دزدگیر اماکن رابین از نوع سیمی است. این سنسور بیم لیزری به‌وسیله‌ی پرتو پالس دیجیتال مادون قرمز و فاصله‌ای بین ۵۰ تا ۲۴۰ میلی‌ثانیه بعد از عبور محرک واکنش نشان می‌دهد. سنسور بیم لیزری در دزدگیر اماکن رابین قابلیت تحمل دما تا ۵۵ درجه سانتی‌گراد دارد و در رطوبت ۵ تا ۹۵ درصد نیز کارایی خودش را حفظ می‌کند.

می‌شود گفت این محصول ضد باران و مه است و محدوده عملکرد وسیع و قابل‌کنترلی دارد. مدل‌های متنوع این سنسور بر اساس فاصله‌ای که پوشش می‌دهند، نام‌گذاری شده است. مثلاً مدل ABE-250B این چشمی تا فاصله‌ی ۲۵۰ متر در فضای داخلی و تا ۷۵۰ متر در فضای خارجی ساختمان کارایی دارند.

اطلاعات بیشتر: دزدگیر اماکن رابین

سنسور بیم لیزری برای چه مکان‌هایی مناسب است؟

سنسور بیم خطی در مزارع کشاورزی

در مکان‌های باز و جاهایی که امکان دیوارکشی وجود ندارد؛ استفاده از سنسور بیم خطی کارایی زیادی داد. در اطراف مناطق صنعتی به دلیل بزرگ بودن محوطه، ساختن یک دیوار بلند بسیار هزینه‌بر است. چون مصالح زیادی می‌برد و از نظر وقت و هزینه اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست بنابراین از سنسور بیم لیزری استفاده می‌کنند.

این مدل از سنسور دزدگیر اماکن حتی در جاهایی که دیوار هم وجود نداشته باشد هم قابل‌نصب است. به‌وسیله دو پایه فلزی و اتصال سنسور بیم خطی به آنها به‌راحتی می‌توان از مزایای آن بهره‌مند شد. بهتر است هنگام نصب سنسور بیم لیزری، پایه‌ها را با مقداری فاصله از کف زمین قرارداد تا عملکرد بهینه‌تری داشته باشد. هنگام نصب دقت کنید که بین دو جفت سنسور بیم خطی نباید جسم دیگری وجود داشته باشد.

 

پس می‌توان گفت سنسور بیم لیزری عموماً در این مکان‌ها کاربرد دارد:

• باغ‌ها و مراتع و فضاهای باز که محیط اطراف آن‌ها بسیار زیاد است و دیوارکشی مقرون‌به‌صرفه نیست.

• پنجره خانه‌های ویلایی و طبقات پایین ساختمان

• تراس‌هایی که لازم است فضای جلوی آن‌ها باز باشد.

• بالای درها که نیاز به مخافظت بیشتری دارد.

• راهروهای ورودی

• موزه‌ها و گالری‌ها و مراکز نگهداری اشیاء قیمتی

سنسور بیم خطی در موزه‌ها

چرا از روش‌های سنتی برای محافظت از دیوارهای کوتاه استفاده نکنیم؟!

شاید در ابتدای امر استفاده از سیم‌خاردار، حفاظ‌های نرده‌ای و شاخ گوزنی یا حتی استفاده از شیشه‌های شکسته در بالای دیوارها جهت حفظ حریم شخصی شما کاری به‌صرفه و راحت‌تر به نظر برسد اما باید بدانید که عبور از این حفاظ‌ها برای سارقین، چندان هم سخت نیست و خسارات ناشی از دزدی می‌تواند به‌مراتب بیشتر از نصب دزدگیر باشد. استفاده از یک سیستم امنیتی مناسب در کاهش هزینه‌های ناشی از سرقت اموال شما نقش مهمی دارد.

سنسور بیم خطی برای دیوارهای بلند

سنسور بیم خطی به‌راحتی با پنل کاربری شما در دزدگیر اماکن رابین تطبیق میابد و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا و عملکرد هوشمندانه، می‌تواند امنیت فضای اطراف شما از جمله پنجره‌ها، دیوارهای کوتاه و تراس‌ها را تأمین کند.

سنسور بیم خطی رابین با تولید صدای آژیر باقدرت به‌گونه‌ای عمل می‌کند که سارق یا سارقین را سردرگم می‌کند. بعد از فعال شدن آژیر، دزدگیر اماکن به‌صورت اتوماتیک با شماره‌هایی که از قبل در سیستم تعریف کرده‌اید، تماس می‌گیرد. می‌توانید از شماره افرادی که در همان نزدیکی ساختمان شما زندگی می‌کنند، به‌عنوان نگهبان و یا کسانی که مایل هستند در این شرایط به شما کمک کنند، استفاده کنید.

درصورتی‌که سؤالات شما در مورد سنسور دزدگیر بیم خطی، جواب داده نشده از مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید. سوا لات خود را در پایین همین مقاله مطرح کنید و یا از طریق تماس با شرکت با کارشناسان مجموعه آرشین در ارتباط باشید.

 

برای اطلاعات بیشتر و خرید سنسور بیم دزدگیر رابین روی لینک زیر کلیک کنید:

 

Comments (1)

خیلی مقاله مفید و قشنگی بود

دیدگاه خود را ثبت کنید

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
مقایسه